Muzeológus - Ásvány- és Kőzettár

ÁLLÁSPÁLYÁZAT

MAGYAR TERMÉSZETTUDOMÁNYI MÚZEUM
pályázatot hirdet Munkaviszony (MT) keretében

Muzeológus

Munkakör/feladatkör betöltésére.
Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):  - Részvétel a gyűjteményi feladatok ellátásában, különös tekintettel a rábízott gyűjteményrészekre - Gyarapítás, feldolgozás, papír alapú és elektronikus nyilvántartás, gyűjteményrendezés, revízió, retrospektív digitalizálás, gyűjteménymenedzselés (kölcsönzések és cserkék szervezése és lebonyolítása), kutatószolgálat, vendégkutatók fogadása, állagmegóvás. - Kutatások egyéni tématerv szerint. - Részvétel a Tár közművelősédi tevékenységében (kiállítási forgatókönyvek írása, kiállítási anyagok előkészítése, szakmai táborokban való közreműködés, on-line és nyomtatott ismeretterjesztő cikkek írása, előadások tartása, szakvezetése a gyűjteményben és a kiállításban.
Betöltendő állás szakmacsoportja:  tudományszervezés és kutatás
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád):  Egyéb
Betöltendő állás jogviszonya:  Munkaviszony (MT)
Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája:
  Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő
Munkavégzés helye:  Budapest
Álláshirdető szervezet bemutatása:  Munkavégzés helye: 1083., Budapest, Ludovika tér 2-6.
A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.):  A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a 2012. évi I. törvény a munkatörvénykönyvéről szóló rendelkezései az irányadók. 3 hónapos próbaidő.
Feltételek, előnyök
Pályázati feltételek
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
  Büntetlen előélet
  Cselekvőképesség
  Magyar állampolgárság
Elvárt végzettség/képesítés:
  Felsőfokú alapképzés (bachelor, főiskolai), Környezettudomány, Szakirányú felsőfokú végzettség (okl. geológus, geológus MSC, földtudományi BSC)
Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
  Szakirányú felsőfokú végzettség (okl. geológus, geológus MSC, földtudományi BSC)
  MC Office (irodai alkalmazások) felhasználói szintű ismerete
Pályázat elbírálása során előnyt jelent
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?:  Igen
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?:  Nem
Egyéb pályázati előnyök:
  Ásvány- és/vagy kőzettani érdeklődés
  Kutatási tapasztalat (TDK-munka, szakdolgozat)
  Természettudományos, földtudományos gyűjteményi munkába szerzett tapasztalat
  A digitális fényképezés és képfeldolgozás középszintű ismerete
  Szakmai téren kommunikációképes angol nyelvtudás
  PhD végzettség vagy folyamatban lévő tanulmányok
A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:
  Önállóság (alap)
  Probléma-megoldó készség (alap)
  Kommunikációs készség (alap)
  Csapatmunka, együttműködés (ügyfélszolgálati)
  Munkabírás (egyéb)
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
  végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
  nyelvtudást igazoló dokumentum(ok) másolata
  adatkezelési nyilatkozat
  fényképpel ellátott szakmai önéletrajz
  hozzájáruló nyilatkozat pályázati anyagba betekintésről
A pályázat benyújtásának határideje:  2023.04.02. 00:00
A pályázat elbírálásának módja:  Pályázat megküldése az allas@nhmus.hu e-mail címre, fényképpel ellátott részletes szakmai önéletrajzzal és bérigény megjelöléssel
A pályázat elbírálásának határideje:  2023.04.09. 00:00
A pályázati kiírás további közzétételének helye:  nhmus.hu
Állás tervezett betöltésének időpontja:  2023.04.10.